daržovių-mėsos bokšteliai

Na ką, ir toliau gyvenam vasaros ritmu :) Tačiau tai nereiškia, kad prie viryklės visai netenka pastovėti... Nors kai gerai pagalvoju, pastaruoju metu maitinamės labai trumpu sąrašu patiekalų: "šaltibarčiai-pica (kepa vyras...)-daržovių salotos-vaisiai, uogos". Dėlto kartais užgraužia sąžinė ir vakarais, nuslūgus karščiui, arba aprimus lietui (abiem atvejais tam, kad valgyti galėtume balkone), pasisukinėju jau toje virtuvėje... Ir tenka tuomet visą fantaziją išnaudoti, nes produktų ten būna ne gausuma, o ir tie esami supirkti jau tam minėtam ribotam sarašui :)

Bet kadangi saulė smegenų dar neištirpino, tai suburiu ką nors ir iš to riboto sąrašo. Tas "kas nors" kartais būna visai valgomas :)
Jūsų dėmesiui - vienas toks šedevras, idealus vasarai: lengvas, bet pakankamai sotus vakarienei, daug daržovių, tik šiek tiek mėsytės. Manau, vegetarai galėtų keisti tą mėsytę kokiais pakepintais grybukais. O ir šiaip, improvizacijoms vietos šis patiekalas tikrai palieka :)

Taigi, iš to, ką tąkart atsidarius šaldytuvą ir išknisus lentynas radau, išsirinkau:
  • kiaulienos faršą, apie 300 g (pirminė paskirtis - pica :)
  • pora saujų miltų (pirminė paskirtis ta pati, nors turime visada)
  • cukiniją, cherry pomidoriukų, kelis agurkus, svogūnų laiškų ir salotą (pirminė paskirtis - salotos :)
  • kiaušinį (pirminė paskirtis - šaltibarščiai :)
  • prieskonių/padažų lentynoj susiradau garstyčių, aliejaus, druskos, pipiriukų, maltos paprikos, česnako granulių.
Pirmiausia apdorojau cukiniją - nulupau ir supjausčiau griežinėliais. Tada paruošiau jai vonią - išplakiau kiaušinį, negailėdama prieskonių.
O kad neperšlaptų, po kiaušinio voliojau miltuose :)
Kaip jau galėjot atspėti, visas šitas procesas pasibaigė tuo, kad cukinijos atsidūrė keptuvėje ir besiskrudindamos ant nedidelės ugnies ėmė virsti į aštrokus kepsnelius.
Šitie kepsneliai pasirodė man per daug aliejuoti, tai iš keptuvės keliom minutėm sudėjau juos į popieriniu rankšluosčiu išklotą lėkštę.
Kol cukinijos čirškinosi (norėjau, kad viduje neliktų visai kietos), ėmiausi faršo - jis gavo tik druskos ir garstyčių, bet vistiek galų gale pakliuvo ten pat - į keptuvę.
Pirminė idėja buvo formuoti mažyčius plokščius kotletėlius, juk gaminsime bokštelius, reikia, kad tvirtai stovėtų, bet tiek terliotis tą vakarą nebuvau nusiteikus :) Todėl paprasčiausiai apkepiau faršą ir nusprendžiau, kad "kaip nors" jį įkomponuosiu. Po to, aišku gailėjaus, nes vaizdas ir valgymo patogumas su kepsniukais būtų buvę geresni. Atsižymėjau galvoje sekančiam kartui.
Jei kas nežinot, kaip atrodo apkeptas faršas keptuvėje, tai ir jį nufotografavau :)

Dar pasiruošiau agurkų-svogūnų laiškų-aliejaus salotas. Čia, aišku, tiks bet kokios daržovių salotos.
O tada išklojau lėkštes salotų lapais ir sukonstravau bokštelius principu cukinija-mėsa-cukinija-pomidoriuko puselė.


Šalia atkeliavo salotos, ir visai netikėtai ėmėme ir persivalgėme :)

0 po to ėmė ir dar prikomentavo:

Post a Comment

Rėžk drąsiai!

Blog Widget by LinkWithin
Search Engine Submission - AddMe