rudeninė trinta daržovių sriuba su vištiena

Kad ir kaip negražu taip apleisti blogą, neatsiprašinėsiu - džiaugiuosi, kad siaučiant tai krizei, darbų man dar netrūksta :) Šitas mėnesis be blogo man neprailgo, na, o dabar jau vėl grįžau į virtuvę ir į virtualią erdvę.
Virtuvėje kai kurie daiktai pakeitė savo nuolatinę buvimo vietą - pasekmė to, kad ten šeimininkavo mano asmeninis virėjas. Nieko, jau kelis spėjau grąžinti į senas lokacijas, kiti su laiku irgi sugrįš :) Juk turiu dabar atsilyginti vyrui, kad mane maitino ir kasdien ką nors skaniai gaminti. Todėl tikiuosi ir čia ką nors įdomaus įdėti jums paskaityti ir akis paganyti :)
Virtualioj erdvėj dar daugiau naujovių. Kiek visko prigaminot ir prirašėt, kol manęs nebuvo! Teks kokį vakarą bent priebėgom peržiūrėti, ir labiausiai viliojančius į virtuvės planų sąrašą įtraukti :)
O dabar prie darbų - dedu pirmą vyro skrandžio šildytoją - pristatau trintą pomidorų sriubą su vištiena ir žirneliais. Grynai mano išmąstymas iš to, ką radau šaldytuve. O radau visai neblogai:
 • kelias bulves
 • morką
 • kelis pomidorus
 • vištienos krūtinėlę
 • šaldytų žirnelių
 • druskos, pipirų, prieskonių pagal skonį
Procesas netrumpas, bet paprastas:
 1. Nuskutam bulves ir morką ir dedam virti.
 2. Nuplaunam pomidorus ir dedam į verdantį vandenį kitame puode, kad nusinertų odelė. Galima ir šiek tiek ilgiau pavirti, kad būtų minkštesni.
 3. Vištieną supjaustytom gabalėliais, paprieskoniuojam ir gerai apkepinam.
 4. Išvirusias bulves ir morką bei supjaustytus pomidorus sutrinam blenderiu. Jei pasiliksite sultinio nuo bulvių ir morkos, galėsite pasireguliuoti sriubos tirštumą.
 5. Į vištieną keptuvėje taip pat įpilam daržovių sultinio, užvirinam ir sudedam šaldytus žirnelius. Pavirti reikia tik kelias minutes, kad žirneliai nepakeistų spalvos.
 6. Tuomet viską sujungiam į vieną - į daržovių tyrę suverčiam vištieną su žirneliais, viską užkaitinam iki virimo, ir jau galima pilstyti į dubenėlius :)
Skonis gaunasi rūgštokas nuo pomidorų, bet vištiena ir žirneliai jį šiek tiek švelnina. Daržovių, be abejo, galima ir kitokių įjungti - vėlgi turėsim naują receptą :) Vėsiam rudenio vakarui tokia sriuba pats tas - ir čia jau ne mano nuomonė, čia pasakė mano pagrindinis ragautojas.
Iki :)

1 po to ėmė ir dar prikomentavo:

Asta said...

Sveika sugrįžusi į virtualius namus! :)

O sriuba viliojanti, reiktų prisiverst dažniau sriubas virti, juk taip smagu jas šaltais rudens vakarais valgyti... :)

Post a Comment

Rėžk drąsiai!

Blog Widget by LinkWithin
Search Engine Submission - AddMe